Na plavárni Materiálovotechnologickej fakulty STU v Trnave sa 20.5. 2026 uskutočnili Akademické majstrovstvá Slovenska 2026 v plávaní. Toto druhé najvýznamnejšie univerzitné plavecké podujatie aké na Slovensku existuje, sa organizuje raz za dva roky.
Na pretekoch, ktoré otvoril dekan MTF STU prof. Ing. Miloš Čambál, CSc., štartovalo aj šesť domácich študentov Materiálovotechnologickej fakulty STU. Najviac sa darilo Františkovi Jablčníkovi, študentovi 2. ročníka Bc. štúdia, ktorý sa stal najúspešnejším plavcom pretekov. V silnej konkurencii 71 plavcov – študentov z 34 slovenských a 3 amerických fakúlt získal 4 zlaté medaily a zároveň získal cenu za najlepší mužský plavecký výkon. Výborne plával aj Samuel Semanko, študent 1. ročníka Bc. štúdia, ktorý získal 2 zlaté medaily.
Našim študentom k úspechom srdečne blahoželáme.
Fotogaleria
https://drive.google.com/drive/folders/1bLFRe9tR_wfmJf-NKm0GquHXOs1PbPtM



