Prejsť na obsah
Dianie na MTF

Dňa 27.11.2020 bude aj napriek posunu termínu (zvyknutí sme na každoročný septembrový piatok) prebiehať 14. ročník Festivalu vedy -  Európska noc výskumníkov 2020, na ktorej sa bude už po ôsmykrát prezentovať aj naša fakulta.  
Zdroj: http://www.nocvyskumnikov.sk/

Hlavné motto tohto ročníka  „Veda bez hraníc“ vybrali organizátori ešte koncom minulého roka a nevedeli, aké bude aktuálne počas roku 2020. Cieľom bolo v tomto ročníku Európskej noci výskumníkov ukázať, že výskum a inovácie prekračujú nielen geografické hranice, ale zachádzajú aj za hranice bežného poznania. Vďaka búraniu fyzických aj mentálnych hraníc a spolupráci výskumníkov a inovátorov môžeme dnes všetci využívať výsledky vedy v každodennom živote. Vďaka vedkyniam a vedcom vieme bojovať aj s pandémiou koronavírusu. Vedci a inovátori prekračujú aj hranice každodenného poznania a vďaka tomu zlepšujú náš život vo všetkých oblastiach. Za všetkými dôležitými objavmi a zlepšeniami stoja výskumníci a inovátori a ich zvedavosť a odhodlanosť. Pandémia koronavírusu a zmeny, ktoré spôsobila vo fungovaní spoločnosti, a aj v našich každodenných životoch, spôsobila zásadné  zmeny aj v tohtoročnej podobe festivalu vedy.  Prispôsobili sme sa zmeneným podmienkam a aj tento rok Vám sprostredkujeme prácu výnimočných slovenských vedkýň a vedcov. Všetky fyzické aktivity organizátori presunuli do online priestoru, vytvorili niekoľko formátov a pripravili bohatý program pre malých aj veľkých v posledný novembrový piatok. Okrem toho bude po prvý raz spustený Vedecký kuriér, ktorý prinesie vedu aj do škôl, ktoré by sa inak na podujatia do miest nedostali.

Program tohtoročnej Európskej noci výskumníkov sa bude skladať z viacerých častí a formátov:
1. Online štúdio Európskej noci výskumníkov
2. Navštív svoju školu - Spoznaj svojho vedca – virtuálne
3. Veda bez hraníc
4. Vedecký kuriér
5. Súťaže
6. Sprievodné podujatia

V roku 2020 (27.11.2020): garantuje prezentáciu MTF STU Ústav aplikovanej informatiky, automatizácie a mechatroniky cez formát Navštív svoju školu - Spoznaj svojho vedca virtuálne. Tento koncept prepojí vedcov priamo so školami. V prípade vedcov z UIAM to bude prepojenie so Strednou priemyselnou školou dopravnou v Trnave, cieľovou skupinou budú študenti 3. a 4. ročníka. Anotácia prezentácie UIAM: „Model automatizovanej elektroinštalácie domu s vlastnoručne navrhnutými a vyrobenými modulmi na báze procesorov Atmel. Projekt, ktorý osloví každého nadšenca “ Názov prezentácie je Model automatizovanej elektroinštalácie.

Odborné garantovanie za UIAM:
Ing. Bohuslava Juhásová, PhD. – garant prezentácie
Bc. Jakub Perička
Bc. Radovan Peter
Organizačný garant: OPOM, Oddelenie Public relations

Archív prezentácií MTF STU si môžete pozrieť TU.