Prejsť na obsah
Centrum jazykov, humanitných vied a akademického športu

Sú výučbovým zariadením MTF STU. Pri ich využití je prvoradá výučba telesnej výchovy v rámci študijných programov pre študentov MTF. Následne sú športoviská bezplatne využívané aj študentami MTF ostatných ročníkov, ako aj zamestnancami MTF v rámci voľnočasových aktivít až do večera.

Posilňovňa

Nachádza sa v priestoroch Oddelenia akademického športu. Je plne vybavená na precvičenie jednotlivých svalových partií tela, je vybavená predovšetkým posilňovacími strojmi KOHI a slušnou výbavou jednoručných činiek. Ďalej sa tu nachádza množstvo náradia a náčinia, ktoré sa využíva na rozvoj sily a rýchlosti, ako aj na celkový telesný a funkčný rozvoj. Posilňovňa má aj kardio-zónu, ktorá obsahuje stacionárne bicykle, veslársky trenažér Concept II a bežecký pás. Začiatočníci, ale aj pokročilí vyznávači fitnessu resp. zdravého spôsobu života, každý si tu nájde čo mu vyhovuje.

Plaváreň

Nachádza sa v priestoroch Oddelenia akademického športu. Je tu 25 metrový plavecký bazén so šiestimi dráhami a štartovacími blokmi, ako aj malý výučbový bazén pre neplavcov. Hlavným cieľom využívania plavárne je odstraňovanie plaveckej negramotnosti študentov a zamestnancov MTF, následne zdokonaľujeme techniku kondičného plávania rešpektujúc schopnosti každého plavca. Okrem kondičného a rehabilitačného plávania sa tu uskutočňuje aj plavecký tréning pre plavcov, ktorí reprezentujú MTF na akademických plaveckých pretekoch. Zároveň sa v plavárni každoročne organizujú významné medzinárodné plavecké preteky Veľká cena Trnavy.

Telocvičňa

Nachádza sa v priestoroch Oddelenia akademického športu. Aktuálne sa uskutočňuje kompletná rekonštrukcia. V rámci voľnočasových aktivít popoludní až večer sa využíva pre študentov a zamestnancov MTF predovšetkým na futbal, volejbal, basketbal, florbal, stolný tenis a tenis. To sú športy v ktorých študenti aj reprezentujú MTF na celouniverzitných podujatiach. Za účelom rozvoja pohybových schopností, študenti v telocvični cvičia populárny crossfit a zumbu.