Prejsť na obsah
Uchádzači

Admission of applicants for bachelor study.

Skratka pre teba Bc. prihláška, Ing. prihláškaPhD. prihláška

Pretože sme špička v uplatnení absolventov

STU je najlepšia slovenská univerzita v oblasti zamestnania absolventov. Vyplýva to z jej postavenia vo svetovom rebríčku QS Graduate Employability Rankings 2022, kde ako jediní z našej krajiny figurujeme medzi 550 hodnotenými svetovými univerzitami.

Čo sa ešte dozvieš na tejto stránke?

  • Kedy je Deň otvorených dverí 2022 (súťaže o parádne ceny)
  • Čo je to All in One riešenie CAMPUS MTF
  • Ako vybrať študijný program podľa kľúčových slov
  • Že máme zrekonštruované priestory
  • Máme jedno z najlacnejších ubytovaní na intrákoch
  • Nájdeš u nás tie najmodernejšie technológie
  • Športové vyžitie máme pre Teba zdarma priamo na internáte a v CAMPUSE
  • Študentský život v meste Trnava je TOP 

Deň otvorených dverí

Máš otázky k štúdiu? Najlepšie Ti ich zodpovieme na našom online DOD dňa 8.2.2022. Otázky nám môžeš zaslať aj vopred anonymne TU.  Harmonogram DOD nájdeš pod videom na YouTube, Link na stream TURegistrovaní uchádzači a školy súťažia o ceny za 2000,- Eur. Registrácia TU.

All in One CAMPUS MTF

All in One riešenie znamená, že všetko čo ako študent budeš potrebovať, máme na jednom mieste. Zo zrekonštruovaných intrákov, ktoré máme takmer najlacnejšie na Slovensku, vybehneš na prednášku kľudne aj v papučkách. Do mesta je to 12 minút a na stanicu to máš 10 minút pešou chôdzou. Ak budeš excelovať v študijných povinnostiach alebo mimoškolských aktivitách, dostaneš k tomu aj parkovanie zadarmo alebo získaš štipendiá vo výške až 2250,- Eur ročne. Viac o ubytku nájdeš TU. V Campuse je aj jedáleň, kde podávajú nielen obedy, ale aj večere, vegetariáni si tu tiež hladom netrpia, navyše na jedlá je dotácia, tak ich máš aj o niečo lacnejšie.

Bc. študijné programy podľa kľúčových slov

Na MTF si môžeš vybrať až z 8 študijných programov v 5tich oblastiach, presne podľa toho, čo ťa baví alebo zaujíma. Pre jednoduchšiu navigáciu môžeš použiť kľúčové slová. V niektorých študijných programoch sa môžeš ďalej užšie profilovať, špecializovať výberom predmetov, ktoré budú presnejšie opisovať to, čo ťa najviac zaujme. 

V študijnom programe Priemyselné manažérstvo si volíš 1 z 3 modulov: a) Priemyselné manažérstvo, b) Kvalita produkcie alebo c) Personálna práca v priemyselnom podniku. Ak dnes ešte nevieš, na čo by si sa rád profiloval, nevadí...Zvoľ ktorýkoľvek modul a po 1. ročníku, ktorý majú všetky moduly takmer rovnaký, prestúpiš na ten, ktorý Ťa vystihuje najlepšie.
     

Podľa Profesia.sk sú absolventi v IT sfére aktuálne najčastejšie vyhľadávaní u zamestnávateľov pričom absolventi vo veľkej miere pracujú v oblasti, ktorú vyštudovali. U nás máš na výber z dvoch študijných programov: Aplikovaná informatika a automatizácia v priemysle alebo Mechatronika v technologických zariadeniach.

     

V oblasti výrobných technológií máš na výber naozaj veľa možností. TOP voľbou u študentov býva študijný program a) Počítačová podpora výrobných technológií. Ďalšou možnosťou sú b) Výrobné technológie (tu si môžeš zvoliť modul Výrobné technológie alebo modul Výrobné technológie a výrobný manažment) a napokon študijný program zameraný c) na Výrobné zariadenia a systémy

     
Za každou veľkou technologickou inováciou stojí materiálový výskum. Bez výskumu tuhých elektrolytov by neboli efektívne lítiové batérie, ani TESLA... V študijnom programe Materiálové inžinierstvo sa naučíš moderné metódy materiálového výskumu, a ak ťa zaujímajú materiály budúcnosti, tak toto je pre teba ten najlepší začiatok.
     
Študijný program Integrovaná bezpečnosť sa zameriava na prípravu absolventov, ktorí sú odborníci v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, požiarneho inžinierstva a environmentálneho inžinierstva. Dôraz je kladený na schopnosť prakticky aplikovať nadobudnuté vedomosti.
     


Máme tu najmodernejšie technológie

Zrekonštruované priestory

Niektoré univerzity práve rekonštruujú, my sme si tým už prešli.  Ako laboratóriá, tak aj internáty ponúkajú moderné a zrekonštruované priestory. Virtuálnu prehliadku vo vstupných priestoroch nájdeš TU.

Ako sa býva na internáte

Na internáte sa býva v tzv. bunkovom systéme. Na jednej bunke sú 2 alebo 4 izby. V jednej izbe bývajú 2 alebo 3 ľudia. Cena závisí od počtu ľudí na izbe.  Dobrou správou je, že na internátoch máš najrýchlejší internet už priamo v cene, cena za ubytko je pritom jedno z najlacnejších na Slovensku (59 až 68,- Eur). Ubytovanie dostaneš, ak si podáš prihlášku na ubytovanie včas. Viacero našich absolventov sa zhoduje v tom, že študentský život je najlepší vtedy, ak ho žiješ s ostatnými na internáte. Spoznáš tu najviac ľudí (aj tých z iných odborov) a získaš priateľstvá na celý život. Viac o ubytovaní nájdeš TU.


Športové vyžitie

Že športové vyžitie je nesmierne dôležité, to vieme aj my. Preto u nás robíme maximum, aby sme pre teba zrekonštruovali plaváreň, ktorú v CAMPUSE na Slovensku nemá žiadna iná univerzita, navyše tam budeš môcť plávať zadarmo. Máme úplne vynovenú telocvičňu pre kolektívne športy, a 2 fitká. Ďalšie fitko práve dokončujeme priamo na internátoch. Okrem toho už máme pripravený stavebný projekt na 2 multifunkčné športoviská a crossfit cvičisko. 

Život v meste Trnava

Cezpoľní študenti si môžu byť istí, že v Trnave, ktoré je študentským mestom, sa určite nudiť nebudú. Nájdete tu nádvorie (centrum súčasnej kultúry), mnoho športovísk, bohatý spoločenský život, množstvo kaviarní a pubov, kam sa chodia zabávať mladí. Výhodou Trnavy je aj to, že sa tu takmer všade dostaneš pešou chôdzou. Máme tu množstvo cyklochodníkov, bikesharing, a taxíky za smiešne ceny. Náklady na žitie sú tu neporovnateľne nižšie ako v Bratislave pričom v Trnave je možnosť si dobre privyrobiť aj na rôznych brigádach.