Prejsť na obsah
Dianie na MTF

Pozývame študentov  5. ročník veľtrhu práce JobSpoTT 2018. Veľtrh je určený najmä pre študentov, ktorí končia vysokoškolské štúdium a rozmýšľajú, ako premietnuť získané vedomosti do praxe.

Na veľtrhu sa predstavia miestne a medzinárodné firmy, ktoré ponúkajú pracovné príležitosti v trnavskom, nitrianskom a bratislavskom kraji a v okolí.

Sprievodný program - SPÍKRI, KTORÝCH UVIDÍTE NA VEĽTHU

 

Bekim Aziri o 10:00 hod.

Raper, standupista

Pezinčan, ktorý po ťažkej nehode zostal na vozíku, avšak svoj hendikep berie s nadhľadom – naráža naň v svojich vystúpeniach. Svojim pozitívnym prístupom motivuje nielen hendikepovaných ale aj zdravých ľudí. Po cyklistovi Petrovi Saganovi sa stal novou tvárou T-Mobilu.

Patrik Cvengroš o 11.00 hod.

Ako sa stať etickým hackerom

Zakladateľ spoločnosti board.sk, s.r.o.. Svoj koníček a závislosť od PC pretavil do celoživotnej profesie ITčkára. Je to obrovský workoholik, čo by mohla potvrdiť aj jeho manželka, s ktorou je ženatý vyše 20 rokov. Má dve deti, ktoré stihol určite splodiť medzi bootovaním systémov.

V roku 2002 bol v komisii IT osobnosť roka a v roku 2014 účastník súťaže Podnikateľ roka organizovanej agentúrou EY. Okrem počítačov rád relaxuje na motorke alebo hokejbale.

Olive Lippo o 11.30, 15.00 hod.

Freelancer, montážny pracovník

Oliver Lippo začínal v roku 1993 v reklamnej agentúre Soria&Grey ako copywriter; neskôr bol kreatívnym riaditeľom. V rokoch 2003 – 2006 pôsobil na marketingu národnej lotériovej spoločnosti Tipos v manažérskej funkcii. Po návrate do reklamnej branže pôsobil v agentúrach Istropolitana D´Arcy, MUW, CD, VYV, PMP Marketing a v PR agentúre Advantage. Od roku 2015 do súčasnosti je robotníkom na linke vo výrobnej spoločnosti ECS Slovensko.

Paula Pastierová o 12.00 hod.

Na podujatí JobSpoTT porozpráva o atraktívnom zamestnaní kariérneho poradcu. Dozviete sa čo robí poradca a ako sa ním stať.

Peter Szolcsányi o 12.30 hod.

Chemik, vedec, vysokoškolský pedagóg a popularizátor vedy

Peter Szolcsányi pochádza zo Štúrova. Vyštudoval Chemickotechnologickú fakultu SVŠT (terajšia STU) v Bratislave. Počas doktorandúry absolvoval výskumné stáže na univerzite v Oxforde a Cambridge, neskôr aj dvojročný postdoktorandský pobyt na ETH v Zürichu. Po návrate pôsobí ako učiteľ a vedec na Oddelení organickej chémie FCHPT STU. Medzi jeho populárne témy patrí napríklad chémia lásky.

Silvia Holéczyová o 12.30 hod.

Ako sa stať prekladateľom

Michal Divinec o 13.00 hod.

Ako sa stať vývojárom bicyklov

Industriálny dizajn, tvorba konštrukcie, kontrola kvality, kreatíva v marketingu, produkt manažment – o ceste slovenského bicykla do celého sveta porozpráva Michal Divinec, strategický manažér pre vývoj.

Paulína Balogová o 13.30 hod.

Sedavé zamestnanie je nočnou morou nášho tela. O tom ako ju zmeniť na pekný sen a odstrániť časté problémy s bolesťami chrbtice spôsobenými nesprávnym sedením sa dozviete od Paulíny Balogovej. 

 

Katarína Sliacka o 13.30 hod.

WORK & TRAVEL: HAVAJ

Katarína Sliacka porozpráva o svojom rozprávkovom lete strávenom prácou na jedinom štáte USA, ktorý leží na ostrove – na Havaji.

Michal Tarabík o 13.30 hod.

WORK & TRAVEL: ALJAŠKA

Michal, ktorý strávil svoje leto prácou na Aljaške, porozpráva o úskaliach a výhodách práce a života v chladnejších končinách USA.

Michael Szatmary o 14.00 hod.

Stand up komik, novinár, bývalý televízny spravodajca a muzikant

Michael Szatmary je vyštudovaný politológ a expert na medzinárodné vzťahy. Väčšinu profesionálneho života však strávil v médiách a reklame. Popritom sa venoval muzike a humoru. Vystúpení pribúdalo a tak sa z televízie rozhodol odísť a vyskúšať si, aké je to baviť ľudí za peniaze na voľnej nohe. Zistil totiž, že rozplakať človeka dokáže aj cibuľa, no rozosmiať niekoho je už veľké umenie. Smiech totiž považuje za univerzálny liek bez alergických reakcií. Z maličkostí sa totiž treba tešiť, ako mu raz povedal jeden mikrobiológ a odvtedy sa rozosmieva aj ľudí, ktorí s ním v normálnom živote vôbec nesúhlasia. Začiatky boli síce náročné, no v duchu hesla: trápne ale dlho sa postupne vypracoval medzi najznámejších a najúspešnejších komikov na Slovensku.