Prejsť na obsah
Dianie na MTF

Prinášame vám obsah najnovších článkov o MTF STU v médiách, ktoré sme zaznamenali za ostatné obdobie:

30.06.2020 Vedci zo SAV a STU vyvinuli nový materiál pre 3D tlačiarne

Začiatky 3D tlače siahajú do roku 1984, keď Charles W. Hull požiadal o patentovanie metódy založenej na kalení plastov UV žiarením. Dnes sú 3D tlačiarne bežnou technológiou, ktorú najnovšie preverila aj koronakríza, keď vďaka tomu vznikli tisíce ochranných štítov. V dynamicky sa rozvíjajúcom sa segmente 3D tlače teraz prichádzajú slovenskí výskumníci so sľubnou inováciou. Nový materiál je ľahší, ekologickejší, odolnejší aj cenovo dostupnejší. 

https://spektrum.stuba.sk/sk/blogy/vedci-zo-sav-a-stu-vyvinuli-novy-material-pre-3d-tlaciarne

 

24.06.2020 Dotazníkový prieskum STU MTF

Vážení strojári, pracovný kolektív Materiálovotechnologickej fakulty Slovenskej technickej univerzity so sídlom v Trnave vás prosí o spoluprácu na dotazníkovom prieskume. Vyplnený dotazník slúži pre návrh postupu indexovania faktorov pracovného komfortu v strojárskych prevádzkach, aby sa pracovník mohol počas podávania svojho pracovného výkonu cítiť optimálne.

Dotazník: https://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/faktory-pracovneho-komfortu/

Celé znenie prieskumu:

https://www.engineering.sk/strojarstvo-extra/13897-dotaznikovy-prieskum-stu-mtf

 

22.06.2020 Trnavské mestské včely nájdete aj v botanickej záhrade

Výhodou Participatívneho rozpočtu mesta Trnava je, že sa vďaka nemu realizujú mnohé napohľad nenápadné projekty, ktoré by inak nevznikli. Viacero z nich sa venuje najmä životnému prostrediu z rôznych pohľadov.

Audio záznam si môžete vypočuť na:

https://reginazapad.rtvs.sk/clanky/regionalna-publicistika/227819/trnavske-mestske-vcely-najdete-aj-v-botanickej-zahrade