Prejsť na obsah
Dianie na MTF

EIT RAW Materials otvorilo výzvu pre projekty riešené v roku 2023 s cieľom pracovať na odolnejšej Európe a znížiť závislosť od kritických surovín. Predkladanie projektových návrhov bude prebiehať v dvoch fázach, 1. DRAFT proposal a 2. FINAL proposal. Hodnotené budú oba návrhy.

 

Dôležité termíny

  • Proposal registration: Tuesday, 31 May 2022, 13:00 CET
  • Draft proposal submission: Tuesday, 31 May 2022, 13:00 CET
  • Final proposal submission: Wednesday, 14 September 2022, 13:00 CET

EIT RawMaterials zaviedlo aktualizáciu Lighthouse programmes, tak aby odrážali najnaliehavejšie potreby hodnotového reťazca surovín (raw materials value chain). Nové témy teraz zahŕňajú Circular Societies, Sustainable Materials a Responsible Sourcing. Konkrétne témy projektových návrhov oblastiach Upscaling, Higher Education a Lifelong Learning a tiež templates pre projektové návrhy nájdete zverejnené na webe EIT Raw materials:  

https://eitrawmaterials.eu/call-for-projects/

 

Tento rok EIT RawMaterials po prvýkrát rozšírila túto výzvu aj na non-members, je preto možné zahrnúť do projektových návrhov aj nečlenov EIT RM zo strany z priemyslu, výskumu a vzdelávania, vrátane začínajúcich podnikov a malých a stredných podnikov.

 

V prípade záujmu o podanie projektového návrhu v tejto výzve neváhajte kontaktovať oddelenie Zahraničných projektov a zahraničných vzťahov: zap@mtf.stuba.sk