Prejsť na obsah
Dianie na MTF

Možnosť získať štipendium DBU v Nemeckej spolkovej republike pre absolventov Mgr. a Ing. stupňa štúdia. Štipendium poskytuje Nemecká nadácia pre životné prostredie - Deutsche Stiftung für Umwelt (DBU) a je určené pre všetkých absolventov Mgr. a Ing. stupňa štúdia na univerzitách a vysokých školách v SR s akýmkoľvek zameraním. Jediným obmedzením je zameranie/špecializácia študenta, resp. jeho záujem o environmentálne problémy (prírodné, technické, spoločenské vedy, medicína, ekonomika....).

Štipendium umožní záujemcom zo SR 6-12 mesačný pobyt v Nemecku a to vo firme, výskumnom ústave, na univerzite podľa vlastného uváženia.

Výška štipendia je aktuálne 1250 EUR/mesačne.

Dňa 01.04.2020 o 13,00 hod. sa bude konať na Prírodovedeckej fakulte UK, Ilkovičova 6, Mlynská dolina,  v Bratislave, miestnosť CPS+ krátky workshop o týchto štipendiách. Zúčastnia sa i bývalí štipendisti DBU, ktorí radi odpovedia na všetky Vaše otázky.  Záujemcovia sú srdečne pozvaní, vstup je voľný.

Online prihlášky je možné podávať od 1.5.2020 do 31.7.2020. 

Prihlášku môžu poslať i študenti, ktorí ukončia Mgr., Ing. štúdium najneskôr do 31.7.2020 a všetci absolventi z minulých rokov.

Prihlásiť sa je možné na: https://www.dbu.de/2613.html

Informáciu môžete nájsť aj na stránkach: http://dbu.de/2600.html 

Pozvánka

Poster