Prejsť na obsah
Dianie na MTF

Dňa 24.10.2012 sa uskutočnila prezentácia p.Jaroslava KURACINU v rámci série prednášok ktoré pripravuje organizácia JCI pod názvom "Nápad premenený na úspech". Prednášku sprostredkovala mimovládna organizácia JCI - Slovensko (Junior Chamber International-Slovakia), ktorá je pobočkou jednej z najvačších organizácií pre mladých lídrov a mladých podnikatelov na svete.

Na MTF STU sa zrealizovalo  prezentovanie podnikateľského príbehu Jaroslava Kuracinu a jeho firmy Grand Power, ktorý sa so študentami podelil  o svoje skúsenosti. Pútavé rozprávanie svojho "podnikateľského príbehu " doplnil videoprezentáciou. Študentov zaujal nielen konkrétnymi faktami o svojich skúsenostiach s rozbiehaním podnikania  v oblasti výroby zbraní na Slovensku, ale svoje rozprávanie okorenil  i rôznymi vtipnými historkami z jednotlivých etáp svojho štúdia i praxe.

Viac o JCI:
Junior Chamber International-Slovakia má vyše 200 000 členov s pobočkami v 115 krajinách sveta.Vznikla v roku 1915 v USA a sídli v St.Louis v štáte Missouri. Na Slovensku združuje predovšetkým študentov VŠ ako aj mladych podnikateľov do veku 40 rokov. Organizuje viacero aktivít pre študentov VŠ. Niektoré oceňujú budúcich mladých lídrov - výnimočných študentov na VŠ v SR, iné sa snažia podporovať podnikanie už na VŠ, ďalšie sú zamerané vyslovene na mladých podnikateľov.
V súčasnosti, okrem iných aktivít,  JCI v rámci série prednášok v spolupráci s univerzitami pozýva slovenských podnikateľov a zaujímavých ľudí z kultúry a umenia, ktorí v našich podmienkach prišli s niečim zaujímavým, inšpiratívnym.Vybraní podnikatelia  študentom VŠ prezentujú úspešné príbehy resp. úspešné kariéry slovenských podnikateľov.

Podujatie sa uskutočnilo v rámci predmetu "Vedenie k podnikavosti" (Lektorský kabinet) s organizačnou podporou Odboru akademických činností.

Fotogaléria