Prejsť na obsah
Dianie na MTF

V dňoch 15.11. 2018 - 17.11.2018 sa štyria študenti našej fakulty zúčastnili Majstrovstiev sveta univerzít (World Inter-Universities Championships) v Barcelone.

V rámci tohto svetového podujatia sa uskutočnili súťaže v 11 športoch, naši študenti reprezentovali Materiálovotechnologickú fakultu, ako aj samotnú Slovenskú technickú univerzitu vo futbale.

V silnej skupine odohrali tri zápasy. Prvý zápas prehrali po penalte 1-0 proti American University in Cairo z Egypta. Druhý zápas vyhrali 3-0 proti IUT de Clermont-Ferrand z Francúzska, a teda ich šance na lepšie umiestnenie v skupine ostávali otvorené.

V poslednom zápase proti tímu IESEG Paris z Francúzska vyhrávali 1-0, avšak šťastena sa na nich neusmiala, keďže dostali gól v poslednej sekunde riadneho hracieho času a po smolnej odrazenej lopte  dostali vyrovnávací gól na 1-1. Napokon teda obsadili konečné tretie miesto v skupine.

Turnaja sa zúčastnili nasledujúci študenti z našej fakulty: Bc. Patrik Lukáč, Bc. Martin Mozolík, Bc. Tomáš Doka a Patrik Harsanyi.

Srdečne blahoželáme.