Prejsť na obsah
Dianie na MTF

Dňa 17.06.2021 sa študentky študijného programu Priemyselné manažérstvo, Bc. Nikoleta Jarásová a Bc. Andrea Varcholová a študent Ing. Marek Dúcky, z Ústavu priemyselného inžinierstva a manažmentu Materiálovotechnologickej fakulty STU v Bratislave so sídlom v Trnave (MTF STU) zúčastnili národného finále svetoznámej manažérskej súťaže GLOBAL MANAGEMENT CHALLENGE 2021 (GMC).

GMC je najväčšia súťaž na svete v oblasti simulácie strategického riadenia organizácií, v rámci ktorej sa modelové výrobné spoločnosti snažia dosiahnuť čo najvyššie zhodnotenie investície a postavenie na virtuálnych trhoch EÚ a NAFTA na základe dosiahnutého zisku.

Slovenská verzia súťaže GMC Slovakia 2021 úspešne odštartovala 1. apríla 2021. Do súťaže sa zapojilo celkovo 33 tímov, v rámci ktorých súťažili nielen študenti z rôznych univerzít, ale aj zástupcovia z podnikovej praxe.

Uvedení študenti reprezentovali MTF STU pod názvom tímu Team MTF, pričom sa prebojovali do národného finále súťaže 1. online kolom, ktoré prebiehalo 09.04. - 10.05.2021. V 1. online kole sa Team MTF umiestnil v rámci skupiny na 1. mieste.

2. online kolo prebiehalo 13.05. - 14.06.2021 a Team MTF sa opätovne umiestnil v rámci skupiny na 1. mieste.

Z celkového počtu 33 zapojených tímov sa do Národného finále súťaže GMC Slovakia 2021 prebojovalo 8 tímov, pričom naši študenti sa umiestnili na 3. mieste.

Zúčastneným študentom vedenie UPIM a vedenie MTF STU srdečne blahoželá a ďakuje za úspešnú reprezentáciu MTF STU! Bližšie informácie o priebehu súťaže možno nájsť na:

https://www.gmcslovakia.sk/

https://www.fri.uniza.sk/aktuality/pozname-vitazov-svetoznamej-manazerskej-sutaze-global-management-challenge-slovakia-2021

 

Autori: Ing. Natália Horňáková, PhD., Ing. Lukáš Jurík, PhD.