Prejsť na obsah
Dianie na MTF

Mladí výskumníci, vedci a inovátori z radov študentov, pedagógov, podnikateľov i profesionálov sa môžu prihlásiť do národného finále Falling Walls Lab (FWL) Slovakia 2020 – FWLS 2020.

Online prihlasovanie je už spustené.

Víťaz každého z podujatí Falling Walls Lab v jednotlivých krajinách sa stáva účastníkom svetového finále, ktoré sa koná každý rok tradične v Berlíne. V tomto roku sa pre pandemickú situáciu nadácia FWL pred niekoľkými dňami rozhodla uskutočniť svetové finále v digitálnom formáte – bez cestovania a osobnej účasti v Berlíne – v tradičnom termíne 8. novembra. V digitálnom formáte sa uskutoční aj prestížna konferencia Falling Walls Conference 9. novembra 2020.

Online prihlasovanie do FWLS 2020 je prístupné do 13. septembra 2020. Spomedzi prihlásených porota vyberie finalistov, ktorí budú môcť prezentovať svoje príspevky, ak to pandemická situácia dovolí, vo štvrtok 1. októbra 2020 od 14.30 h v Moyzesovej sieni Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Každý účastník má na svoju prezentáciu presne tri minúty. Alternatívne sa slovenské finále uskutoční digitálnou formou, v tom istom formáte ako svetové finále

Do svetového finále postupuje 100 účastníkov z celého sveta. Každý z nich dostane príležitosť prezentovať svoj výskum, iniciatívu či podnikateľský model v trojminútovom digitálnom formáte pred špičkovou porotou zloženou z vedcov, inovátorov a zástupcov biznisu. Traja víťazi získajú finančnú výhru a predovšetkým príležitosť zopakovať svoje prezentácie ďalší deň na prestížnej Falling Walls Conference.

Cieľom podujatia Falling Walls Lab je podporiť vedecké a podnikateľské inovatívne vízie a iniciovať a rozvíjať výmenu nápadov, inšpirácií a poznatkov medzi mladými výskumníkmi a profesionálmi z rôznych oblastí. Podujatie Falling Walls Lab sa v posledných rokoch konalo na 50 prestížnych akademických inštitúciách.

FLYER