Prejsť na obsah
Dianie na MTF

Technologické múzeum MTF STU sa stalo miestom, kde sú prezentované artefakty technického významu, poukazuje na historické zázemie našej technickej inteligencie, na silnú erudíciu našich predchodcov, na zázemie z ktorého čerpajú naše súčasné vedomosti. Ukázať študentom na písomnostiach, ako aj na skutočných exponátoch ako postupoval technický rozvoj, ako pracovali a na čom pracovali naši predchodcovia, bola investícia, ktorá sa vypláca.

Priestory múzea pravidelne obmieňame, či dopĺňame akvizíciou nových exponátov. Prezentovanie vlastných umeleckých diel (výstava Umelecké bronzy – r. 2015), panelová výstava A. Stodola (r. 2015), či prvá verejná prezentácia sošiek „OTO“ (r. 2016) patria medzi posledné doplnkové výstav, ktoré múzeum ponúklo.

Najnovšie Vám predstavujeme výstavu Jozefa Murgaša – Wireless World, ktorú fakulte zapožičalo CVTI SR Bratislava.

Jozef Murgaš bol veľmi známou osobnosťou, mal mimoriadne zásluhy o bezdrôtovú telegrafiu. Postavil vo Wilkes Barre iskrovú stanicu ešte skôr ako Marconi. Bol rímskokatolícky kňaz, maliar, slovenský vynálezca, priekopník bezdrôtovej telekomunikácie. Pravdepodobne ako prvý na svete uskutočnil rádiový prenos hovoreného slova. Svojimi patentmi si získal uznanie celého sveta.

Miesto expozície: MTF STU, Technologické múzeum, ul. Jána Bottu 25, Trnava (prízemie)

Trvanie výstavy: 1.4.-15.5.2016

 

Prídite si prezrieť panelovú výstavu Jozef Murgaš – Wireless World, ste srdečne vítaní.

Fotogaléria