Prejsť na obsah
Dianie na MTF

Dekan fakulty profesor Moravčík prijal dňa 22.09.2010 pri príležitosti konania výročnej medzinárodnej konferencie IGIP SEFI 2010 magnificenciu, rektora Univerzity Organizácie spojených národov v Tokyu/Japonsko pána profesora Konrada Osterwaldera.

Profesor Osterwalder bol medzinárodnou organizáciou SEFI na slávnostnom zhromaždení účastníkov konferencie ocenený najvyšším vyznamenaním SEFI – Medailou Leonarda da Vinciho. Laudácio predniesol profesor Claudio Borri z Univerzity Florencia.TU.

Dekan fakulty odovzdal bývalému rektorovi ETH Zuerich a významnému vedcovi svetového mena v oblasti fyziky Pamätnú mincu Aurela Stodolu, vydanú pri príležitosti 150. výročia narodenia tohto vedca slovenského pôvodu, ktorý taktiež dlhé obdobie svojho života pôsobil na ETH Zuerich. Medaila bola udelená magnificencii za jeho zásluhy o rozvoj vedy, vysokého školstva a internacionalizáciu technického vzdelávania. Profesor Osterwalder informoval o zámeroch rozvoja Univerzity OSN, ktorá otvorí v krátkej budúcnosti svoje oddelenia aj na Slovensku.