Prejsť na obsah
Dianie na MTF

Dňa 27.11.2020 prebiehal 14. ročník Festivalu vedy -  Európska noc výskumníkov 2020, na ktorej sa už po ôsmykrát virtuálne prezentovala aj naša fakulta. 

Motto tohtoročného festivalu „Veda bez hraníc“ dokonale vystihlo tohtoročnú atmosféru podujatia, nakoľko organizátori presunuli  všetky fyzické aktivity do online priestoru. Program podujatia sa skladal z viacerých formátov. Naša fakulta sa zapojila do konceptu: Navštív svoju školu - Spoznaj svojho vedca - virtuálne, a to s prezentáciou Model automatizovanej elektroinštalácie, ktorú garantoval Ústav aplikovanej informatiky, automatizácie a mechatroniky. Prezentáciu si môžete pozrieť TU.

Naši vedci navštívili Strednú školu dopravnú v Trnave, resp. virtuálne prezentovali žiakom štvrtých ročníkov tejto školy. "Prezentácia dopadla úspešne a vyústila do veľmi príjemnej debaty, nielen o prezentujúcej téme, ale aj o našej fakulte a tak isto o našom odbore," dodali prezentujúci za UIAM: Bc. Jakub Perička a Bc. Radovan Peter, ktorí si spolu s Ing. Bohuslavou Juhásovou, PhD. zaslúžia skutočnú vďaku za odbornú prípravu a dokonale zvládnutú prezentáciu.