Prejsť na obsah
O Univerzitnom vedeckom parku (UVP)

Pracovná návšteva veľvyslanca v Trnave (09/02/2018)

Veľvyslanec Francúzska, p. Christophe Léonzi, dňa 9. februára navštívil Trnavu. 

 

Znie to ako z Bonda. Minerva a urýchľovač častíc sú pritom v Trnave

Urýchľovač častíc v Univerzitnom vedeckom parku CAMBO Materiálovotechnologickej univerzity STU na Prednádraží v Trnave je v porovnaní s tým vo Švajčiarsku podstatne menší a nemá kruhový tvar. Aj napriek tomu s ním dokážu veľké veci.

28. 11. 2017, MY Trnava

 

Pellegrini: Mladí nemusia odchádzať, všetko dostanú u nás

Nedostatok zamestnancov, lákanie študentov na technické odbory či budúcnosť automobilového priemyslu. Aj to boli témy výjazdu predstaviteľov vlády, ktorí navštívili Trnavu.

28. 2. 2017, TA3

 

TB R. Fica a P. Pellegriniho o pracovnom výjazde v Trnave

Video z tlačovej besedy, v ktorom sa spomína od deviatej minúty naša fakulta.

28. 2. 2017, TA3

 

Vedecké parky hľadajú peniaze, štát zrejme prispeje z eurofondov

Vláda Roberta Fica naliala doteraz do vedeckých parkov pri vysokých školách takmer štyristo miliónov eur z eurofondov a štátneho rozpočtu. Ďalšiu prevádzku parkov si však musia univerzity zaplatiť už samy. Ak na financovanie prevádzky do roku 2020 nenájdu peniaze, hrozí im vrátenie získaných dotácií Európskej komisii.

1. 12. 2016, Trend

 

Centrum excelentnosti SlovakION

Centrum excelentnosti SlovakION je súčasťou Univerzitného vedeckého parku CAMBO v Trnave MTF STU.

10. 11. 2016, Rodný môj kraj č. 13/2016

 

Nové materiály majú budúcnosť

Nové materiály s výnimočnými vlastnosťami budú skúmať vedci v Trnave.

20. 4. 2016, Zvárač

 

Prehliadky areálu CAMBO v Trnave

Na MTF STU so sídlom v Trnave vznikli špičkové vedeckovýskumné pracoviská, ktoré tvoria súčasť univerzitného komplexu s názvom CAMBO.

29. 2. 2016, SPEKTRUM č. 6, roč. XXII.

 

MTF STU hosťom v magazíne VAT

Magazín VAT o vede a technike vysiela RTVS v premiére každý štvrtok vo večerných hodinách. Obsah najnovšieho dielu televíznej relácie VAT zo dňa 25. februára 2016 bol venovaný i predstaveniu pracoviska Automatizácie a informatizácie výrobných procesov MTF STU.

26. 2. 2016, RTVS

 

Univerzitný vedecký park ako prvý na Slovensku je v Trnave

Univerzitný vedecký park, ktorý vznikol na Materiálovotechnologickej fakulte so sídlom v Trnave, bol prvým na Slovensku. Je primárne zameraný na oblasť materiálového inžinierstva v oblasti iónových a plazmových technológií a automatizácie a informatizácie priemyselných procesov.

22. 2. 2016, SME

 

Unikátne zariadenia MTF STU

Materiálovotechnologická fakulta STU so sídlom v Trnave má unikátne zariadenia a technológie svetovej úrovne, ktoré zvyšujú mieru jej zapojenia do medzinárodnej spolupráce v oblasti výskumu a inovácií.

22. 2. 2016, SME

 

Prehliadky areálu CAMBO v Trnave

Na Materiálovotechnologickej fakulte (STU) so sídlom v Trnave vznikli špičkové vedecko-výskumné pracoviská, ktoré tvoria súčasť univerzitného komplexu s názvom CAMBO (CAMpus BOttova). Súčasťou komplexu je i Univerzitný vedecký park a Centrá excelentnosti v areáli na ulici Jána Bottu.

5. 2. 2016, Sme

 

Ouverture du premier pôle scientifique et technologique d’excellence en Slovaquie

En janvier 2016, l’Université Technique Slovaque a ouvert le Parc Scientifique Universitaire CAMBO, premier pôle scientifique et technologique d’excellence à voir le jour en Slovaquie. Situé à la Faculté des Sciences des Matériaux dans la ville de Trnava, il abrite deux nouveaux pavillons de recherche dotés d’équipements de pointe, le Centre de Recherche sur les Matériaux (SlovakION) et l’Institut de recherche pour l’Automatisation et l’Informatisation des procédés de fabrication et des systèmes.

21. 1. 2016, France Diplomatie

 

Otvorenie vedeckého parku v Trnave

Nové materiály s výnimočnými vlastnosťami budú skúmať vedci v Trnave.

13. 1. 2016, SPEKTRUM č. 4, roč. XXII. 

 

V Trnave slávnostne otvorili univerzitný komplex Cambo

V priebehu pár rokov vyrástol na trnavskom sídlisku Prednádražie komplex, ktorý sa výrazne približuje univerzitnýmkampusom v zahraničí. Nové budovy zaplnili špičkové technológie, ktoré budú napomáhať štúdiu a výskumu vo viacerých oblastiach.

16. 12. 2015, Denník N

 

Nové perspektívne materiály s výnimočnými vlastnosťami budú skúmať vedci v Trnave

Dňa 4. decembra otvoril vedúci Zastúpenia Európskej komisie, Dušan Chrenek, spolu s rektorom STU RobertomRedhammerom a dekanom Materiálno technologickej fakulty STU Jozefom Peterkom Univerzitný vedecký park v Trnave podporený z európskych prostriedkov.

16. 12. 2015, Európske noviny 

 

V areáli Materiálovo-technologickej fakulty v Trnave otvorili unikátny vedecký park

„Špičkové technológie a najmodernejšie laboratóriá ponúka unikátny vedecký park, ktorý otvorili v areáli Materiálovotechnologickej fakulty v Trnave. Nové pavilóny umožnia viac ako dvadsiatke vedcov skúmať vo výskumnom pracovisku nové materiály. Dekan fakulty Jozef Peterka.“

16. 12. 2015, Rádio Regina

 

Univerzitný vedecký park v Trnave je realitou

Špičkové vedecko-výskumné pracoviská otvorili dnes v Trnave ako súčasť Univerzitného vedeckého parku v rámci novovybudovaného campusu Materiálovotechnologickej fakulty (MtF) Slovenskej technickej univerzity (STU). Nesie názov Cambo (Campus Bottova).

16. 12. 2015, TASR

 

Európske špičkové technológie v Trnave

Štvrtého decembra bolo na Bottovej ulici slávnostne otvorené pracovisko európskeho významu. Materiálovotechnologická fakulta Slovenskej technickej univerzity v Bratislave sa vďaka nemu zapísala na mapu špičkových pracovísk v Európe, ale aj vo svete.

16. 12. 2015, Naše novinky

 

V Trnave slávnostne otvorili výnimočný Univerzitný vedecký park MTF STU

Vybudovanie Univerzitného vedeckého parku v Trnave ako prvého na Slovensku je výnimočným projektom nielen pre Materiálovotechnologickú fakultu (MTF), celú Slovenskú technickú univerzitu, ale aj pre Slovensko. Realizácia rozsiahleho a technicky náročného projektu je zásadným krokom pre zvyšovanie účasti vedy a techniky na ďalšom rozvoji krajiny.

7. 12. 2015, Trnava-live

 

Campus Bottova

Môžeme sa pýšiť výskumným pracoviskom svetových rozmerov. Video.

7. 12. 2015, Mestská televízia Trnava

 

STU oficiálne otvorila svoj univerzitný vedecký park v Bratislave

Študenti Slovenskej technickej univerzity (STU) budú môcť využívať dve nové auly. Tie dnes za prítomnosti predsedu parlamentu Petra Pellegriniho, ministra školstva Juraja Draxlera a predstaviteľov univerzity slávnostne otvorili v priestoroch Fakulty informatiky a informačných technológií v Mlynskej doline.

2. 12. 2015, TASR

 

Univerzitné vedecké parky na STU

V dňoch 1. – 2. októbra 2015 sa v hoteli Tatra uskutočnilo medzinárodné sympózium „High resolution diagnostics and Ion beam technologies“. Hlavným cieľom podujatia bola prezentácia univerzitných vedeckých parkov STU v Bratislave a v Trnave.

30. 11. 2015, SPEKTRUM č. 3, roč. XXII., č. 54

 

Trnavský Univerzitný vedecký park má technológie na svetovej úrovni

Prvý slovenský Univerzitný vedecký park otvoria už o niekoľko dní v Trnave. Vyrástol na pôde Materiálovotechnologickej fakulty (MtF) Slovenskej technickej univerzity (STU) a zahŕňa nateraz dva objekty - Vedecké pracovisko materiálového výskumu a Vedecké pracovisko automatizácie a informatizácie výrobných procesov a systémov. Obe majú laboratóriá vybavené technológiami na svetovej úrovni.

25. 11. 2015, TASR

 

Slovenská technická univerzita získala na projekt 42 miliónov eur, peniaze pochádzajú prevažne z eurofondov.

24. 11. 2015, SITA