Prejsť na obsah
Uchádzači

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ
4.2.2020, 20.5.2020

Deň otvorených dverí sa každoročne koná tradične vo februári a od r. 2020 bude po prvý krát aj v máji. Zimný DOD je tu predovšetkým pre končiacich stredoškolákov, pričom letný DOD je naplánovaný tak, aby bolo možné prísť na fakultu aj s rodičmi, otvorené bude do neskorých poobedných hodín. Naši špičkoví vedci v tieto dni pootvoria laboratóriá a ukážu záujemcom, čo v nich skúmajú zaujímavou formou.

Viac informácií:
https://www.mtf.stuba.sk/8012

 

MECHATRONICKÁ AKADÉMIA
Január 2020

UIAM MTF STU v spolupráci so spoločnosťou FESTO s.r.o. pripravuje podujatie Mechatronická akadémia. Pre zúčastnených študentov a vyučujúcich budú pripravené prehliadky laboratórií UIAM, workshopy, prezentácia možností štúdia na MTF a ďalšie zaujímavé aktivity. Podujatie je určené pre stredné školy so zameraním na automatizáciu, mechatroniku, elektrotechniku a informatiku.

 

MTF UNI
september 2019

Na „MTFuni - Zaži univerzitu“ môžu študenti stredných škôl počas 3 dní zažiť vysokoškolský život, prednášky, prácu v laboratóriách a dokonca aj skúšku. Okrem práce čaká študentov aj mimoškolský program. Súčasťou MTFuni je aj 1-dňový program pre SŠ pedagógov. Po úspešnom prvom ročníku, ktorý sa konal v septembri 2019, je naplánovaný druhý ročník začiatkom školského roka 2020.

Viac informácií:
https://www.mtf.stuba.sk/sk/14423

 

SÚŤAŽ MLADÝ MECHATRONIK
marec 2020

ŠIOV v spolupráci so spoločnosťou Festo a UIAM MTF STU organizujú súťaž Mladý mechatronik, určenú pre žiakov SOŠ, ktorej cieľom je podpora a vyhľadávanie talentovaných a nadaných žiakov SŠ, rozvíjanie teoretických ako aj odborných  vedomostí a taktiež schopností a zručností z elektrotechniky, automatizácie a mechaniky. Úlohy sú zamerané na oblasť pneumatiky, elektropneumatiky a PLC.

 

MATERIÁLOVÁ AKADÉMIA- Tajomstvo materiálov
Máj 2020

Zúčastni sa akcie „Tajomstvá materiálov“, ktorá sa uskutoční dňa 27.mája 2020 od 8:00 hod do 13:00 hod na Materiálovotechnologickej fakulte STU v Trnave. Nahliadni do sveta materiálov, v ktorom sa stretneš s rôznymi zaujímavosťami z tajomného sveta vedy, uvidíš super-materiály, s ktorými sa bežne nestretneš a nakoniec sa zabavíš a možno aj niečo vyhráš v súťaži v štýle PUB KVíZu.

 

AUTOMOBILOVÁ JUNIOR AKADÉMIA
Júl 2020

Týždenný vzdelávací a zážitkový program AJA v podobe denného tábora je určený deťom od 12-16 rokov. Významná časť náučno-zábavného programu prebieha na akademickej pôde. Deti strávia dva dni  vo výrobnom centre trnavskej automobilky. Počas týždňa navštevujú aj vybraných dodávateľov automobilového priemyslu avšak nevyhnú sa ani srande a kope zábavy. O AJU je každoročne veľký záujem.

 

TOUCH AND FEEL THE SCIENCE
po celý rok

Radi by ste absolvovali špecifickú prehliadku v priestoroch Materiálovotechnologickej fakulty v Trnave? Absolvujte u nás exkurzie Touch&Feel the Science. Pred návštevou sa spolu dohodneme na vhodnom termíne a spolu vyberieme len tie pracoviská, ktoré sa najviac hodia k oblasti Vášho záujmu. Exkurzie sú prioritne orientované na študentov 3. a 4. ročníka stredných škôl.

Leták Touch and feel the science

 

VÝJAZDY NA STREDNÉ ŠKOLY
po celý rok

Je Vaša škola priveľmi vzdialená na to, aby ste mohli prísť na exkurziu? S nami si môžete dohodnúť predstavenie MTF STU a jej študijných programov prostredníctvom našich zamestnancov a ambasádorov priamo u Vás, v čase ktorý Vám vyhovuje. Stačí sa ozvať a spolu dohodneme detaily. Prednáška o MTF STU trvá približne jednu vyučovaciu hodinu.
Napíšte nám na exkurzie@mtf.stuba.sk