Prejsť na obsah
Uchádzači

Trúfaš si byť manažér a doviesť svoj tím k výhre a vyhrať chatu na víkend pre Teba a spolužiakov? Ukážte, čo dokáže sila tímu, ktorý má jasne stanovený cieľ. Vžite sa do kože priemyselných inžinierov a navrhnite riešenie konkrétne zadefinovaného problému z praxe! Chaos vo výrobe... Čo s tým? Vašou úlohou bude upratať tento neporiadok.

Táto súťažná úloha je určená predovšetkým pre tímy (4-5 osôb) avšak nevylučujeme ani účasť jednotlivcov, alebo väčšie skupiny.

Úloha 1:

Prečítajte si denník zúfalého manažéra (príloha 1) a nahraďte súčasného neschopného manažéra novým:

1.1 Na základe denníka nájdite čo najviac chýb (je ich 10), ktoré manažér urobil!

1.2 Definujte 10 vlastností, ktorými by manažér mal disponovať!

1.3 Vytvor popis pracovného miesta manažéra, aké zručnosti a skúsenosti by mal mať a naplánuj mu konkrétne školenia potrebné po nástupe do zamestnania, aby čo najskôr vedel pracovať samostatne!

 

Úloha 2:

Zanalyzujte usporiadanie jednotlivých pracovísk vo výrobe (príloha 2 pdf) a navrhnite nové priestorové usporiadanie pracovísk (príloha 3 ppt) tak:

2.1 Aby podnik zvýšil efektivitu výrobného procesu prostredníctvom skrátenia výrobných časov, počtu pracovníkov a efektívnym využívaním pracovného priestoru.

2.2 Navrhnite, ako budete ďalej riešiť zamestnancov, ktorých ste ušetrili!

2.3 Pracovisko 3 (montáž) je najproblémovejším pracoviskom. Navrhnite jeho novú

podobu a zmeny odôvodnite!

 

Úloha 3:

Navrhni konkrétne riešenia, ako zabezpečiť, aby výrobky boli kvalitné, a aby si nevyrábal nepodarky (nepredajné na trhu)

Pomoc:

V rámci riešenia ponúkame každý pondelok počas trvania súťaže online meeting pre nových účastníkov so základnými informáciami týkajúcimi sa zadania súťaže (o 10:00 hod.), okrem toho ponúkame online konzultácie v prípade otázok (každý štvrtok od 10:00 do 11:00 hod.). Pre obe možnosti je možné využiť nasledovný link: meet.google.com/smg-zdyf-hka.

Požadované výstupy:

Každý tím spracuje svoje riešenia a poznatky formou prezentácie v .ppt, .pptx alebo v pdf, ktorú bude následne obhajovať pred odbornou komisiou (zamestnanci MTF a partneri z priemyselnej praxe).

Odovzdávanie riešenia súťažnej úlohy

sa končí dňa 15. 4. 2021 do 23:59.

Online prezentovanie výsledkov bude prebiehať v období od 19.04.2021 do 09.05.2021. Link na meeting ako aj harmonogram prezentácií, bude zaslaný prostredníctvom registrovanej e-mailovej adresy všetkým členom jednotlivých tímov.

Vyhlásenie víťazov

Bude oznámené v období od 17.05.2021 do 24.05.2021.

Na stiahnutie:

Celé znenie úlohy s prílohami TU.

Súhlas zákonného zástupcu ak 15.3.2021 nebudeš mať 18 rokov, nájdeš TU.

Hlavná cena:
Hlavnou výhrou v súťaži je chata pre 12 osôb na víkend (na Slovensku)! Okrem toho máte možnosť získať ďalšie voľné vouchery na nákup zážitkov na Zľavomate v celkovej hodnote 300,- Eur.

Registrácia do sekcie: https://forms.gle/nVbj5ee7J7M8vsYD7 

Kontakt:

V prípade problémov pri registrácii alebo akýchkoľvek otázok k súťažia alebo súťažným úlohám napíš mail na sutaz.mtf@gmail.com  do predmetu mailu napíš Manažér Z.

Ak sa chceš dozvedieť viac o štúdiu v oblasti výrobné technológie na MTF, klikni na:

Personálna práca v priemyselnom podniku alebo

Priemyselné manažérstvo

Kvalita produkcie